Jaha, då var det måndag kväll igen. Tiden går så hemskt fort. Nu är det inte många dagar kvar av januari, det känns skönt. Nu ser jag fram emot våren så jag kan komma ut på mina raska morgonpromenader igen.
Igår, söndag, var jag på gymmet och tränade. Var där precis när de öppnade. Det var skönt, för det var ingen trängsel vid maskinerna precis. Ett tag var jag tom helt ensam i ett av rummen där, det kändes lite konstigt.
Imorgon har jag tänkt gymma igen.
Sitter här och laddar Jonas gamla Olympus digitalkamera. Jag ska ju skicka in min Samsung på reperation så därför måste jag använda Jonas gamla igen. Tur att jag har den. Hoppas det går snabbt att fixa min kamera.
Du är sååå jäkla duktig som tar dig till gymmet själv :) Önskar jag var lika modig
Själv var jag till badhuset i dag och körde ett vattenjympa pass. Är lite ringrostig.
Trist när kameran går sönder!
Ja, vi får hoppas att blåsipporna kommer fram tidigt i år! :D
// Kram
Svar:
Jag vet inte varför, men jag förstår inte varför vi ska ha androidtelefoner, laptops, datorer, tv-apparater i varje rum, surfbrädor och vara ständigt uppkopplade överallt? :)